Centrum Nurkowe Płetwal Poznań

Szkoła nurkowania czy centrum nurkowe? - bardzo często spotykam się z pytaniem i prośbą o wyjaśnienie różnicy. Dlatego w tym artykule poruszę tą kwestię, aby pomóc Tobie w podjęciu decyzji co do wyboru miejsca Twojej podwodnej edukacji.

Na rynku nurkowym mamy całą rzeszę szkół nurkowania, sklepów internetowych oraz instruktorów indywidualnych, naprawdę jest w czym wybierać. W Centrum Nurkowym Płetwal Poznań szkolimy w zakresie wszystkich dostępnych specjalizacji nurkowych, od szkoleń podstawowych po zawodowe uprawnienia nurkowe. Kursanci zdobywają doświadczenia jeżdżąc z nami w zakątki Polski, Europy, Świata, a kupując sprzęt otrzymują profesjonalne doradztwo które wynika z doświadczenia i praktyki. Przeprowadzamy ponad 500 programów nurkowych rocznie wykonujemy ponad 2000 nurkowań rocznie i szkolimy w zakresie około 100 możliwych do zrealizowania kursów i programów nurkowych.

Charakterystyką Szkoły Nurkowania jest to, że nie posiadają one lokalu, czyli faktycznej siedziby, istnieją natomiast poprzez propagowanie informacji o sobie w internecie. Liczba przeprowadzanych szkoleń to poziom 2 do 15 osób rocznie, a prowadzący je instruktorzy indywidualni na co dzień związani są stałą pracą w innej branży i siłą rzeczy mają mało czasu dla swoich klientów. Realizują około 100 nurkowań rocznie, a w ofercie mają około 15 programów nurkowych.

PłetwalPłetwal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podstawowa różnica pomiędzy Szkołą a Centrum Nurkowym jest taka że w centrum pracują ludzie zawodowo zajmujący się nurkowaniem. Co roku Centrum Płetwal Poznań odwiedza kilkadziesiąt osób które wcześniej rozczarowały się poziomem szkolenia, dostępnością godzin i jakością logistyki w którejś ze szkół internetowych. Oczywiście to wysztko nie nie znczy że Szkoły Nurkownaia są gorsze niż centra, poprostu działają na innych zasadach i trzeba sobie z tego zdawać sprawę. Poniżej przedstawiam, kilka porównań Centrum Nurkowego i Szkoły Nurkowania, aby ułatwić Tobie w przyszłości wybór miejsca szkolenia: 

Centrum Nurkowe - SZKOLENIA - Porównując zakres oferowanych kursów, to w internetowej szkole jest ich około 15 - nas odróżnia to iż prowadzimy szkolenia na blisko 100 kursów i programów nurkowych, w tym szkolenia techniczne TEC REC, szkolenia z pierwszej pomocy EFR, kursy zarówno w zakresie rekreacyjnym jak i na poziomie instruktorskim oraz to z czego jesteśmy wyjątkowo dumni - szkolimy instruktorów nurkowania. Przy każdej zakupionej u nas usłudze dostajesz coś wyjątkowego - gwarancje jakości przeprowadzonego szkolenia.

Centrum Nurkowe - BIURO PODRÓŻY - zapraszam odwiedź nasz kalendarz i zdecyduj się wspólnie z rodziną bądź grupą przyjaciół na którąś z oferowanych przez nas wypraw, zawsze są one niepowtarzalne, pełne fascynujących podwodnych przygód i co najważniejsze odbywają się w przyjacielskim i pełnym śmiechu klimacie. Realizujemy dużo wyjazdów zagranicznych - Egipt, Chorwacja, Azja - bardzo często odwiedzamy też piękne zakątki naszego kraju, oraz organizujemy coroczne obozy nurkowe. Dajemy naszym absolwentom i kursantom mnóstwo możliwości do zwiedzenia nowych miejsc i poznawania nowych ludzie zawsze w profesjonalnie zorganizowanej oprawie. Wyjazdy są zazwyczaj w grupach 10-20 osobowych przez co, ludzie bardzo szybko integrują się ze sobą, ponieważ wszystkich łączy jedna pasja - nurkowanie.

płetwalpłetwal

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Centrum Nurkowe - SKLEP- naszą największą przewagą nad sklepami internetowymi jest fakt, że w centrum nurkowym masz zawsze możliwość dotknięcia, spróbowania i  przymierzenia wybranych przez siebie produktów oraz to co dla Ciebie jest najbardziej istotne każdorazowa opcja profesjonalnego doradztwa! Mamy wiele rodzajów automatów oddechowych, skafandrów, płetw, masek - różne firmy, różne modele, inwestując swoje pieniądze w sprzęt nurkowy dobrze jest wydać je raz, ale tak żeby sprzęt przez Ciebie zakupiony służył przez lata, a dzięki konsultacji przy zakupie z jednym z naszych profesjonalistów będziesz miał gwarancję, że jest w pełni prawidłowo dobrany do typu nurkowania który uprawiasz. Podobnie jak nie ma jednego idealnego samochodu, który pięknie spisywałby się w mieście jak i w terenie, mało palił i przy okazji pomieścił całą rodzinę - to tak samo nie ma jednej jedynej konfiguracji sprzętowej. I co najważniejsze, kupując w Centrum dostajesz gwarancję bezpieczeństwa, że zawsze możesz przyjechać i przy kubku kawy albo herbaty omówić wszystkie wątpliwości, doradzić się czy zgłosić reklamację.  O ile sklep internetowy może szybko zniknąć z rynku, lub zmienić nazwę - bo przecież cała firma mieści się w jednym laptopie – to Centrum Nurkowe jest przywiązane do swojej lokalizacji i stałych klientów, dlatego na pewno doradzimy Tobie tak jakbyśmy kupowali sprzęt sobie.

Centrum Nurkowe - PRACA - jeśli nurkowanie jest Twoją pasją, a dodatkowo lubisz dzielić się wiedzą i jesteś przedsiębiorczy to zapraszamy do skorzystania z oferowanej przez nas ścieżki PRO. Zostając profesjonalistą nurkowym, przewodnikiem podwodnym, asystentem, lub instruktorem, możesz zarabiać w nurkowaniu. Nurkowanie może być Twoją pracą dorywczą, lub stałym źródłem dochodu. Centrum nurkowe zapewni Tobie całą potrzebną logistykę i know how. Ty musisz tylko zainwestować w uprawnienia, a potem już zapraszamy do współpracy. Od początku istnienia naszego centrum współpracujemy z kilkunastoma instruktorami. Zapraszamy dołącz do zadowolonych partnerów w biznesie.

CENA szkolenia w centrum nurkowym jest taka sama jak w internetowej szkole nurkowania - odróżnia nas to że mamy większe doświadczenie, więcej sprzętu, ubezpieczenie. Nasi absolwenci mają możliwość testowania różnego ekwipunku, tak aby przed zakupem swojego zestawu wiedzieli co jest im potrzebne i w jakiej konfiguracji czują się najwygodniej. U nas mogą wyposażyć się w potrzebny sprzęt i z nami mogą zbierać doświadczenia uczestnicząc we wspólnych wyprawach nurkowych. Cena w internetowych szkołach i sklepach jest taka sama jak w centrum nurkowym, natomiast kadra, logistyka, jakość usługi i możliwości kursanta są dużo większe.

Jako osoba od kilku lat zawodowo zajmująca się nurkowaniem, polecam wybierać Centra Nurkowe - pamiętaj że na szali kładziesz swoje marzenia, chęć przeżycia przygody,  bezpieczeństwo. Uważam wobec tego, iż dobrze by było gdyby w świat podwodnej natury pomógł wam wejść ktoś odpowiedni. To, że wszyscy uczą tego samego nie znaczy, że uczą jednakowo dobrze!

 

     Maciej Jurasz                   

                                                                                              PADI Course Director      

 

                  

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych