AUSTRIA
 

 

Gruner See AustriaGruner See Austria

 

 

 

 

 

 

 

 

Będziemy nurkować w dwóch najpopularniejszych jeziorach w Austrii – Attersee i Grüner See!

1. Attersee - jedno z najpiękniejszych jezior Górnej Austrii. Jego atutem jest krystalicznie czysta woda i piękna okolica, zachęcająca do odpoczynku – to prawdziwe „źródło mocy duchowej“ (przezroczystość sięga 30 m). Jego powierzchnia wynosi niemal 46 km2, a głębokość sięga 171m. Jest to ogromny zbiornik, który prawie nigdy nie zamarza. Stanowi on niezwykłą atrakcję dla płetwonurków – pod wodą znajdują się zatopione lasy, łąki wodnych roślin, stromo opadające ściany, oraz niezliczona ilość ryb, w tym szczupaków, miętusów i węgorzy. Na powierzchni wszystkie miejsca nurkowe są doskonale oznaczone.

2. Grüner See - jezioro zasilane jest wodami z topniejących śniegów. Maksymalną głębokość (12 m) osiąga w okresie od połowy maja do czerwca, w okresie zimowym głębokość spada do 1-2 m. Szmaragdowozielonemu kolorowi wód jezioro zawdzięcza swoją nazwę. Grüner See jest siedliskiem dla pstrągów czy ślimaków. Ze względu na skaliste dno flora jest uboga, latem wody jeziora zalewają przybrzeżne łąki i parki dlatego jest to unikatowe miejsce do nurkowania między mostami, ławkami i innymi atrakcjami które w ciągu roku normalnie są dostępne dla turystów.

Attersee AustriaAttersee Austria

 

 

 

 

 

 

 

 

Uwaga! Wszystkie nurkowania odbywają się na wysokości powyżej 300 m n.p.m., dlatego zalecane jest posiadanie specjalizacji Nurkowanie Górskie. Dla osób wyjeżdżających z nami przewidziano pierwszy próg cenowy – Opcja A.  

Attersee AustriaAttersee Austria

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Koszt imprezy: 
Cena obejmuje: przejazd nurkobusem, nocleg, opłaty bazowe, pozwolenie na nurkowanie w Austrii.
Cena nie obejmuje: wyżywienia, ładowanie butli, wypożyczenia sprzętu, szkoleń
 
Rezerwacja w formie zadatku w wysokości 
 
Kontakt
 

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych