Egipt Safari Nurkowe
St. Johns
Wyspy Świętego Jana
 
 
 

Egipt Safar

 

 

 

 

 

 

 

 

Safari nurkowe po najpiękniejszych miejscach południowej części Morza Czerwonego, sięgającej do Zwrotnika Raka. Głównym celem wyprawy jest odwiedzenie legendarnych miejsc nurkowych położonych w pobliżu wysp St. Johns.

Wyspy Świętego Jana wraz z okolicznymi rafami słyną jako jedne z najbardziej dziewiczych miejsc na Morzu Czerwonym. Tu, z dala od lądu i cywilizacji można odnaleźć wprost nierealne, bajeczne ogrody koralowe. Niespotykane gdzie indziej skupiska miękkich korali tworzą fantastyczny kalejdoskop barw. Spotkania z mantami, rekinami, delfinami i morskimi żółwiami są gwarancją wspaniałych przeżyć podczas nurkowań w toni i wzdłuż pionowych ścian. Niezliczone gatunki małych stworzeń pośród płytkich ogrodów koralowych to raj dla podwodnych fotografów.

Safari nurkowe na łodzi jest alternatywą dla stacjonarnego pobytu. Taka forma wyjazdu jest ofertą dla nurków, którzy chcą maksymalnie wykorzystać czas spędzony w Egipcie i uciec od zgiełku nadmorskich kurortów . Uczestnicząc w takiej wyprawie bez problemu można nurkować nawet 4 razy dziennie

Egipt SafarEgipt Safar

 

 

 

 

 

 

 

 

Safari na dalekim południu Egiptu zapewnia nurkowania wśród jednych z najpiękniejszych raf na Morzu Czerwonym: Abu Galawa, Dolphin Reef (Sataya) i St. Johns.

Rafa Świętego Jana znajduje się około 450 kilometrów od Hurghady i jest jednym z najdalej wysuniętych na południe miejsc nurkowych w Egipcie. Jedyna możliwość, aby zwiedzić te okolice to uczestnictwo w tygodniowym safari.

W czasie takiego rejsu rozkład zajęć na łodzi wyznaczają kolejne zanurzenia.

Abu Galawa Small to idealne miejsce na nurkowanie sprawdzające. Jest to kompleks formacji skalnych połączonych koralowymi ogrodami. W jego środku znajduje się naturalne akwarium z piaszczystym plateau na 10m.

Cała rafa jest bardzo kameralna i stanowi siedlisko wielu gatunków morskiego życia. Praktycznie zawsze można tu spotkać kolonie amfiprionów, skrzydlice, całe stada małych strzępieli, wyglądające jak pomarańczowe chmury. Przy zachodniej ścianie na głębokości 15 metrów leży jeden z nielicznych wraków na jakie można trafić na południu Egiptu. Jest to niewielki jacht w znacznej części obrośnięty już koralami.

Egipt safari Egipt Safari

 
 

 

 

 

 

 

 

Rafa Habili Ali jest jednym z najciekawszych miejsc do nurkowania w rejonie St. Johns. Pionowe ściany wyrastają z dużych głębokości do 2 - 4 metrów pod powierzchnią wody. Od wschodniej strony porośnięte są ogromnymi gorgoniami, ale największą atrakcją są tutaj częste spotkania z gatunkami pelagicznymi.

Rafa Delfinów nazwa tego miejsca nie jest przypadkowa, gdyż słynie ono ze spotkań z tymi uroczymi ssakami. Swoim kształtem przypomina podkowę. Wschodnia część to ściana łagodnie opadająca do piaszczystego dna, na którym wyrastają liczne koralowe ergi ciągnące się aż do południowego krańca rafy. Najciekawsze jest zdecydowanie pierwsze 10 metrów, szczególnie w południowej części. Znajdują się tam duże formacje twardych korali będących podstawą dla różnorakich form miękkich. Można tam podobno spotkać wiele rzadkich gatunków np. dendronephthia. Podwodna fauna jest również bardzo bogata. Szkoły wielu gatunków ryb pojawiają się tutaj regularnie, a tacy mieszkańcy raf jak ustniczek cętkowany i cesarski ubarwiają morski krajobraz swoimi kolorami. Często spotyka się tutaj mątwy, ogończe nakrapiane i krewetki.Notowane były również spotkania z rekinami różnych gatunków.

Egipt Safar

Egipt Safar

 

 

 


Prezentacja łodzi
 
 
Specyfikacja techniczna:
 • Rok wykonania 2003
 • Długość 31 m
 • Szerokość 7,75 m
 • Ilość osób 12 podwójnych kabin z osobnymi łóżkami, klimatyzacją i lodówką
 • Zbiorniki wodne 18 ton
 • Silniki 2 x 750 HP MTU
 • Generatory: 2 x 45 kW
 • Kompresory: 2 x BAUER Mariner
 • Butle 12 l aluminiowe DIN/INT
 • Zodiaki: 2 x z zewnetrznymi silnikami
 • Bezpieczeństwo Lodzie ratunkowe, kamizelki ratunkowe, tlen, zestaw pierwszej pomocy
 • Nitrox: Nitrox Membrane (under deck)
 • Komunikacja: VHF, DSC (Area I and II), Satellite EPIRB, telefon satelitarny
 
Egipt SafarEgipt Safar

 

 

 

 

 

 

 

 

Cena obejmuje:
- przelot Poznań- Hurghada- Poznań
- transfer z lotniska do portu i z powrotem
- wynajem lodzi na 6dni (max 4 nurkowania dziennie), butle, balast, obsługa
- wyżywienie i napoje na łodzi
- przewodnicy
 
 
 
Zapraszamy

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych