Rafy egipskiej Safagi

 


Ras Abu Soma Lekko opadająca rafa leżąca naprzeciw wybrzeża. Oferuje wiele znakomitych miejsc nurkowych. Znajduje się tam wiele jaskiń a w nich pstrążenice (sweepers), wiele różnych ławic i dość często płaszczki.

Rafy Egiptu nurkowanie Poznan

Tobia Arba Nazywana także 7 pillars. Jest skupiskiem koralowych bloków, wynurzających się z piaszczystego dna, ukazując fascynujący krajobraz miękkich korali, glassfish i gorgonii. Można tu również spotkać rozdymy (pufferfish), płaszczki i ośmiornice.

Rafy Egiptu nurkowanie Poznan

Tobia Soraya Rozciągają się od Tobia Island, łańcuchem wieżyczek z piaszczystym dnem pomiędzy nimi. Spotkasz tu płaszczki, rogatnice oraz duże ławice banner fish, na dnie zaś gorgonie i acroporas.

Rafy Egiptu nurkowanie Poznan

Gamul Soraya Bardzo kolorowe miejsce z ławicami "zebr" (sweetlip shoals), banner fish i chetoników (butterfly fish). Jest to dość mały koralowy blok, możliwy do opłynięcia w około pół godziny.

Rafy Egiptu nurkowanie Poznan

Panorama Reef Jedna z głównych atrakcji tego regionu. Duża formacja korali ze ścianami opadającymi do ok. 200m. Liczne groty i nawisy, gorgonie i miękkie korale. Karanksy (jackfish), barakudy i rekiny (reef sharks) często odwiedzają to miejsce.

Rafy Egiptu nurkowanie Poznan

 

  

 

 

  

 

 

Abu Kafan Prawdopodobnie najlepsze miejsce nurkowe w okolicach Safagi, 300-metrowa wąska bariera o cechach ‘plateau’ na północnym i południowym końcu. Znakomita ściana do nurkowania z miękkimi i czarnymi koralami oraz wielkimi gorgoniami. Częstymi bywalcami są karanksy (jackfish), barakudy, rekiny rafowe i czasami rekin młot.

Rafy Egiptu nurkowanie Poznan

Shab Sheer Długa bariera tworzy tu płytka lagunę na południowej stronie i ogród twardych korali po stronie wschodniej i zachodniej. Są tu porites, acroporas, korale "fire coral" z ławicami karanksów (jackfish) i tuńczyków.

Rafy Egiptu nurkowanie Poznan

Wrak Salem Express Prom przewożący pielgrzymów wracających z Mekki, zatopiony w 1991 po uderzeniu w rafę nocą. 300 ofiar jednej z największych tragedii naszych czasów. Wrak jest bardzo słabo zarośnięty i wiele ryb zajęło go, jako swoją rezydencję. Wielu nurków unika tego miejsca, zważając na jego posępny charakter. Dla doświadczonych nurków możliwość wpłynięcia na mostek kapitański, do jadalni i do korytarzy (wymagany certyfikat nurka wrakowego!!!)

Rafy Egiptu nurkowanie PoznanMapa położenia raf w Safadze:

Rafy Egiptu nurkowanie Poznan
 
Inne z ciekawych raf:

Rafy Egiptu nurkowanie PoznanRafy Egiptu nurkowanie PoznanRafy Egiptu nurkowanie PoznanRafy Egiptu nurkowanie Poznan
 

Zapraszamy

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych