Egipt
Sharm el Sheikh


 

nurkowanie egiptnurkowanie sharm
 
 

Miasto i kurort w Egipcie, w południowej części półwyspu Synaj (Synaj Południowy), leżące nad brzegiem w tzw. Złotej Zatoce Riwiery Morza Czerwonego. Miasto jest usytuowane pomiędzy rezerwatami przyrody i parkiem narodowym Ras Muhammad. Podstawą gospodarki Szarm el-Szejk jest turystyka – uprawianie sportów wodnych, np. nurkowania i snorkelingu.

Będąc na wakacjach w Sharm El Sheikh warto wybrać się na wycieczkę do Kairu i zobaczyć piramidy egipskie w Gizie, Klasztor św. Katarzyny oraz Górę Mojżesza. Nieskazitelność rafy koralowej oraz bogactwo podwodnego świata można poznać wybierając się na wycieczkę na Wyspę Tiran. Ponadto godna polecenia jest wycieczka piesza w malowniczy kanion oraz Dahab Safari i przejażdżki na wielbłądach.

nurkowanie poznannurkowanie egiptDzięki swemu pięknemu położeniu Sherm El Sheikh jest najatrakcyjniejszym kurortem Egiptu. Krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego obfitują w malownicze rafy koralowe, a rozległe, piaszczyste i doskonale zagospodarowane plaże półwyspu przyciągają tu na wakacje miliony turystów

Sharm El Sheikh jest doskonale rozwinięte pod względem rozrywki i udogodnień dla turystów. Mnóstwo tu barów, dyskotek oraz parków rozrywki i kasyn Najbardziej znane dzielnie Sharm el Sheikh to :

- Old Market – najstarsza dzielnica miasta, znajdują się tu przede wszystkim sklepiki, kawiarenki i restauracje. Zdecydowanie taniej niż w Nama Bay. Jeżeli hotel znajduje się blisko tej dzielnicy warto wybrać się tu na zakupy pamiątek, które kupimy korzystniej niż w nowym centrum Nama Bay.

- Hadaba – w tej dzielnicy znajduje się bardzo znany klub nocny La Dolce Vita szczególnie upodobany przez Włochów i Anglików. Znajdziemy tu także pełno kawiarenek i sklepów z pamiątkami.

nurkownaie egiptnurkowanie poznań- Nama Bay –
najbardziej popularne centrum rozrywkowe kurortu. Życie zaczyna się tu po godzinie 22.00 . Znajdziemy tutaj niezliczoną ilość kawiarenek, restauracji i sklepów ze złotem, wyrobami skórzanymi, odzieżą. Będąc w Nama Bay warto się udać w kierunku promenady nadmorskiej ( Marina ) miejsca wielu ciekawych restauracji i kawiarni ciągnących się wzdłuż morza.

Wymienię parę klubów nocnych godnych odwiedzenia : Hard Rock Cafe , Little Buddha , Pacha .

- Coral Bay, Shark Bay, Nabq – to dzielnice wyłącznie hotelowe.
 
 
Nasz hotel
TROPICANA SEA BEACH****
 

Jeden z najlepszych hoteli w Sharm, według jednego z portali oceniających hotele znajduje się w pierwszej piątce najlepszych hoteli w Sharm

nurkowanie poznańnurkowanie poznańPołożenie

Hotel położony jest w dzielnicy Nabq bezpośrednio przy piaszczystej plaży (wejście do wody z pomostu). Od lotniska oddalony jest o ok. 8 km, a od Naama Bay ok. 27 km.

Hotel oferuje

na terenie hotelu znajdują się 3 restauracje (główna w której serwowane są śniadania, lunche i kolacje, oraz 2 restauracje tematyczne - włoska oraz chińska), 3 bary - lobby bar, bar przy basenie oraz bar na plaży. Ponadto na terenie hotelu dostępne są 2 korty tenisowe, basen (z podgrzewaną wodą w sezonie zimowym), mini aquapark, bilard. Hotel posiada całodniowy program animacyjny dla dorosłych i dzieci.

nurkowanie poznańnurkowanie poznańPokoje

Hotel posiada 365 pokoi standardowo wyposażonych w łazienkę z toaletą, mini lodówkę, telefon, TV-sat, sejf oraz klimatyzację. Wszystkie pokoje mają balkon lub taras. Większość pokoi z widokiem na basen lub morze, są także pokoje z widokiem na ogród.

nurkowanie poznańnurkowanie sharmWyżywienie

Formuła All inclusive zawiera 3 posiłki dziennie w formie bufetu serwowane w restauracji głównej (śniadania w godzinach 7.00 - 10.00, późne śniadania 10.00 - 11.00, lunche 13.00 - 15.00 oraz kolacje 19.00 - 22.00). W ciągu dnia w 3 barach dostępne są przekąski w godzinach 11.00 - 17.00 oraz nielimitowane napoje alkoholowe rodzimej produkcji oraz napoje bezalkoholowe w godzinach 10.00 - 00.00. Wino podawane jest tylko w restauracji głównej do lunchu i kolacji.

nurkowanie poznańnurkowanie poznańSport i rozrywka

Do dyspozycji Gości jest basen (z podgrzewaną w sezonie zimowym wodą) oraz wydzielonymi częściami dla dzieci, mini aquapark dla dzieci, boisko do siatkówki oraz piłki nożnej, rzutki, aerobik, tenis stołowy, bilard, centrum SPA z siłownią, jacuzzi, sauną oraz możliwością skorzystania z masaży. Na plaży dostępne jest centrum sportów wodnych oraz centrum nurkowe. Hotel prowadzi całodniowy program animacyjny. Niedaleko hotelu znajdują się sklepiki

nurkowanie poznańnurkowanie poznańDodatkowa Informacja Wizowa

Przy wjeździe do Egiptu należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy oraz wizę, która uprawnia do miesięcznego pobytu w Egipcie. Wizę można otrzymać na lotnisku przy wjeździe do Egiptu (znaczek wklejany do paszportu, 15 USD)
 
Nurkowanie

Sharm El Sheikh jest główną bazą nurkową Półwyspu Synaj. To prawdziwa mekka pasjonatów tego sportu.

Park Narodowy Ras Muhammad, często nazywany perłą w koronie Morza Czerwonego, jest uważany za najpiękniejsze i niezniszczone miejsce na świecie. Jest otoczony pięknymi rafami koralowymi, w których usytuowane są jedne z najpiękniejszych miejsc do nurkowania, dostępne tylko łodziami. Podwodne rajskie ogrody są siedzibą wielu różnych formacji koralowych. Park jest czynny codziennie (oprócz piątków) od 10 rano do zmroku. Nazywany jest rajem dla nurków.

nurkowanie wrakinurkowanie wraki 
Przepisy są tutaj ściśle przestrzegane, teren jest wolny od śmieci, dlatego też korale i ryby nie są niepokojone. Wszelkie inwestycje na terenie parku są zabronione i tylko 12% z 480 km² jego powierzchni jest udostępnione zwiedzającym. Ras Muhmmad obfituje w bogactwo raf koralowych, występuje ich tutaj ok. 150 gatunków. Podwodne ogrody są mieszkaniem wielu innych różnych formacji koralowych. Ponadto występuje tutaj ponad  1000 gatunków rybz rekinami na czele., 40 gatunków rozgwiazd, ok. 100 gatunków jeżowców, 25 gatunków mięczaków i ok. 150 gatunków skorupiaków. Można spotkać również żółwie morskie.

Ze względu na położenie geograficzne, cały przylądek Ras Muhammad to miejsce uprzywilejowane przez naturę. Silne prądy morskie przynoszą nowe, ogromne ilości planktonu i innego pokarmu, wzmagającego wzrost korali kamiennych oraz przyciągającego duże ławice ryb tych pelagicznych, jak i rafowych. Szczególnie w okresie letnim nurkowanie tutaj jest niesamowicie ekscytujące. Wtedy to największe grupy barakud, tuńczyków i rekinów przypływają w to miejsce.

nurkowanie Egiptnurkowanie egipt 
Yolanda Reef (Rafa wraku Yolanda) - rafa koralowa w Morzu Czerwonym w Egipcie, w Zatoce Akaba w Ciśnienie Tirańskiej blisko kurortu Szarm el-Szejk na Riwierze Morza Czerwonego przy Ras Muhammad.
 
W morzu są pozostałości Yolandy - statku handlowego, który zatonął tu w nocy z 1 na 2 kwietnia 1980r. w drodze do Akaby w Jordanii. We wraku można zobaczyć n.p: wanny, materiały sanitarne, tapety, skrzynki z whisky a nawet BMW 320, samochód, który należał do kapitana. Statek, który wcześniej wystawał w połowie nad powierzchnie morza, wbity w dno, został początkiem 1987 r. przemieszczony przez fale w głębszy rejon, na głębokość 50 m. 15 marca 1987 r, w trakcie gwałtownej burzy, powtórnie dyslokowany na głębokość 210 metrów

Gordon Reef (Rafa Gordon) – rafa koralowa w Morzu Czerwonym w Egipcie, w Zatoce Akaba w Ciśnienie Tirańskiej blisko kurortu Szarm el-Szejk (południowa część dzielnicy Nabk) a wyspą Tiran. Na wysokości przylądku Ras Nasrani i rafy Sea Life. W silnych prądach morskich występują tutaj rekiny. Gordon Reef słynie z wraku panamskiego statku Louilla, którego większa część znajduje się nad powierzchnią wody.

Wrak Dunraven - miejsce zatonięcia brytyjskiego statku parowego, który przewożąc przyprawy i złoto z Indii, zatonął w roku 1876, po uderzeniu w rafę. Leży na głębokości 30 m w pobliżu rafy, obrócony do góry dnem. Wrak ma 80 m długości i 10 m szerokości. Rufa leży na głębokości 29 m.

Jackson Reef - rafa słynie z wraku statku handlowego Lara (częściowo zniszczonego w 1996 roku), który zatonął tu w 1985 roku. W zachodniej części, można spotkać gorgonie a także czerwone ukwiały (na głębokości 28 m). Można zobaczyć też plateau, połączone z Rafą Woodhouse oraz koral ognisty (ang. fire corals). We wschodniej części rafy, na głębokości ok. 15 m, znajduje się piaskowa krawędź, zapadająca się w głębię w kierunku północnym. Tutaj zobaczymy żółwie morskie oraz duże ryby pelagiczne, m.in.: Whitetip reef sharks (białe rekiny rafowe), Grey reef sharks (szare rekiny rafowe) oraz Hammerhead sharks (rekiny młoty) - najliczniej występujące w okresie letnim

SS Thistlegrom - brytyjski statek handlowy zbudowany w 1940 roku. Miał 126 m długości i 17,5 m szerokości. Wrak spoczywa na dnie Morza Czerwonego na terenie Shaab Ali w Zatoce Sueskiej na wodach egipskich pomiędzy Sharm el Sheikh a At-Tur na Półwyspie Synaj.

nurkowanie wrakinurkowanie wraki 
 
W czasie II wojny światowej został wcielony do marynarki wojennej. W październiku 1941 r. opłynął Afrykę i wpłynął na Morze Czerwone. Załadowany zapasami przeznaczonymi dla Piątej Armii Brytyjskiej stacjonującej w Aleksandrii w Północnej Afryce. Thistlegorm zakotwiczył na morzu przed wpłynięciem do Kanału Sueskiego. Rzucił kotwicę przy głębokości ok. 30 m w okolicy rafy koralowej Shaab Ali, 5 mil od brzegu Półwyspu Synaj. Rankiem 6 października zaatakowały go dwa niemieckie bombowce lecące z bazy na Krecie. Cztery bomby uderzyły w skład amunicji, rozsadzając pokład. Statek stanął w pionie i poszedł na dno. Wrak został odkryty przez Jacques-Yves Cousteau w latach 50. XX w. Jednak dopiero na początku lat 90. XX w. został ponownie "odkryty", tym razem dla nurkowania rekreacyjnego. Od tego czasu stał się kultowym miejscem dla nurków z całego świata, jako jednym z najlepszych wraków do nurkowania.

Statek pozostawia w pełni dostępną ładownię wraz z ładunkiem (ciężarówki, motory, skrzydła samolotów, silniki, pociągi, amunicja, pojazdy opancerzone, inne uzbrojenie, transportery, motorowery BSA, jeepy, tracki, stosy karabinów, sprzęt radiowy, amunicja, zapas obuwia Wellington). Wrak jest wystawiony na silne działanie prądów pływowych, które czasami nie pozwalają na nurkowanie. Warunki i głębokość zanurzenia jakie jest potrzebne czynią ten wrak dostępny jedynie dla nurków z doświadczeniem.
 
 
 
Wyjazd
Nurkowy Turystyczny
 • Zakwaterowanie w hotelu 4****
 • Przelot Poznań - Sharm - Poznań
 • transfer z i na lotnisko w Egipcie
 • Wyżywienie w opcji All In
 • dodatkowe ubezpiecznie nurkowe
 • kurs specjalizacji nurkowej
 • Zakwaterowanie w hotelu 4****
 • Przelot Poznań - Sharm - Poznań
 • transfer z i na lotnisko w Egipcie
 • Wyżywienie w opcji All In
 • Ubezpieczenie turystyczne
All In All In
 

Pakiet nurkowy – 5 dni nurkowych

Na miejscu tradycyjnie możliwość zrobienia kursu nurkowego; podniesienia uprawnień; dokończenia kursu rozpoczętego w Polsce; zrobienie specjalizacji nurkowej.

 

Zapraszamy

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych