Zapraszam do udziału w pasjonującej wyprawie
 
Wietnam
Azjatycka przygoda
 
 
Egzotyczny Wietnam + nurkowanie w Nha Trang
 
 
 
nurkowanie poznańnurkowanie poznań

 

 

 

 

 

 

 

 

nurkowanie poznań
nurkowanie poznań
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

nurkowanie poznańnurkowanie poznań


 

 


 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

Program Wyprawy:

Dzień 1. Warszawa (Berlin) - Bangkok

Zbieramy się na lotnisku w Warszawie lub Berlinie. Wylot do Tajlandii.

Dzień 2. Bangkok

Przylot do Bangkoku. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Czas wolny. Dla chętnych możliwość zakupów oraz odwiedzenia nocnych klubów. Nocleg.

Dzień 3. Bangkok

Śniadanie. Tego dnia zwiedzimy największe atrakcje Bangkoku: Świątynię Wat Po z największym w Tajlandii 46-metrowym posągiem Buddy, Świątynię Szmaragdowego Buddy - najważniejsze sanktuarium religijne w kraju, Pałac Królewski oraz Świątynię Wat Arun. Obowiązkowa wizyta w Chinatown połączona z obiadem. Dla zainteresowanych wycieczka po kanałach Bangkoku. Po południu czas wolny. Wieczorem wspólna kolacja i wymiana wrażeń. Nocleg.

Dzień 4. Bangkok – Hanoi – Sapa

Transfer na lotnisko w Bangkoku i przelot do Hanoi. Śniadanie w słynnej Kangaroo Cafe. Zwiedzanie stolicy Wietnamu zwanego "Paryżem Wschodu": wizyta w Mauzoleum Ho Chi Minha oraz Świątyni Literatury z XI w., pierwszego wietnamskiego uniwersytetu, obowiązkowa wizyta w „Hanojskim Hiltonie” - Muzeum Więzienia Hoa Lo. Spacer po Starym Mieście i zabytkowej Dzielnicy Francuskiej, czas wolny nad Jeziorem Hoan Kiem. Wieczorem przejazd pociągiem w stylu retro do Sapy. Nocleg w klimatyzowanym wagonie sypialnym.

Dzień 5. Sapa

Przyjazd do Sapy – „Miasta w Chmurach”. Zakwaterowanie w hotelu. Po śniadaniu wybieramy się na trekking po malowniczych wioskach. Przez Bambusowy Las i zielone tarasy ryżowe docieramy do etnicznych miejscowości, zamieszkałych przez plamiona H’mong, Dzao oraz Dzai. Poznajemy tradycje i codzienność ludzi gór. Powrót do Sapy. Dla chętnych zakupy na lokalnym targu. Nocleg.

Dzień 6. Sapa – Hanoi

Śniadanie. Wyprawa na motorach na najwyższą przełęcz w Wietnamie – Tram Ton 1900 mnpm, po drodze podziwiamy największy w Indochinach wodospad Thac Bac (Srebrny Wodospad). Wśród chmur spróbujemy odszukać Wodospadu Zakochanych…Wieczorem możliwość zrobienia ostatnich zakupów lokalnego rękodzieła i wyjazd do Hanoi. Nocleg w klimatyzowanym wagonie sypialnym.

Dzień 7. Hanoi – Ha Long

Przyjazd do Hanoi. Po śniadaniu podróż przez Czerwoną Rzekę w kierunku wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Zatoki Ha Long. Rozpoczynamy 2-dniowy rejs tradycyjną dżonką po jednym z cudów wietnamskiej przyrody. Podziwiamy 2000 baśniowych formacji skalnych, wyłaniających się ponad lustro wody - najbardziej fotogeniczną część Wietnamu. Po obiedzie odwiedzimy słynne jaskinie, do niektórych dopłyniemy kajakami. Będzie również czas na pływanie i opalanie na pokładzie. Niezapomniany zachód słońca towarzyszyć nam będzie przy kolacji. Nocleg na statku.

Dzień 8. Ha Long - Hanoi

Śniadanie na łodzi. Dla chętnych poranna kąpiel w ciepłych wodach Ha Long Bay. Kolejny dzień bogaty w niesamowite widoki. Odwiedzimy rodziny mieszkające na wodzie, poznamy tajniki farm rybnych. Zobaczymy najsłynniejsze skały Zatoki – Walczące Koguty. Po południu powrót do portu i przejazd do Hanoi. Po drodze obiad w lokalnej restauracji. Czas wolny w Hanoi. Wieczorem słynne przedstawienie – teatr lalek na wodzie. Nocleg.

Dzień 9. Hanoi – Nha Trang

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Nha Trang, zakwaterowanie.

Tego dnia zwiedzimy Instytut Oceanograficzny, pagodę Long Son, zobaczymy Wielkiego Siedzącego Buddę z białego kamienia oraz Katedrę. Wspólna kolacja. Nocleg.

Dzień 10, 11 i 12. Nha Trang

Czas na zasłużony relaks na pięknych plażach i nurki w kryształowych wodach Morza Południowo-Chińskiego. Dla nurków Nha Trang to prawdziwa mekka. Dla tych, którzy wolą ląd, ten nadmorski kurort kryje w sobie wiele innych atrakcji.

Dla nurków – pakiet nurkowy. Można towarzyszyć nurkom na łodzi lub:

Opcja I – rejs na okoliczne wyspy: Wyspa Bambusowa, Hebanowa Wyspa Mun, Wyspa Tam, Małpia Wyspa Lao, czy Wyspa Mieu z wioską rybną.

Opcja II – wizyta w przepięknym Spa, położonym przy gorących źródłach Thap Ba, oferującym słynne kąpiele błotne i liczne masaże.

Opcja III – relaks na pięknych plażach Nha Trang – kąpiele w morzu, wspaniałe owoce tropikalne, drinki, masaże…

Wieczorem 12dnia przejazd do Sajgonu autobusem sypialnym.

Dzień 13. Sajgon – Cu Chi

Przyjazd do Sajgonu, zakwaterowanie. Wycieczka do słynnych tuneli Vietcongu CU CHI - skomplikowanego systemu podziemnych przejść - ponurej pamiątki po wojnie z Amerykanami. Obejrzymy pułapki zastawiane na żołnierzy USA, salę posiedzeń i szpital polowy, będziemy się też przeciskać przez tunele partyzantów.

Po południu powrót do Sajgonu. Zobaczymy katedrę Notre Dame i Pocztę Centralną, Muzeum Pozostałości Wojennych. Lunch. Czas wolny na lokalnym targu Ben Thanh. Dla chętnych uczta wężowa w lokalnej restauracji.

Dzień 14. Sajgon – Delta Mekongu

Śniadanie. Przejazd do Mytho, ok. 80 km na południe od Sajgonu. Rejs łodzią po Delcie Mekongu: zaobserwujemy, jak toczy się codzienne życie na wodzie. Odwiedzimy wyspę Phoenix (obiad, rękodzieła wyrabiane z drzewa kokosowego). Zrobimy papier ryżowy służący do wyrobu popularnych Sajgonek. Zobaczymy produkcję cukierków kokosowych, spróbujemy owoców tropikalnych oraz wysłuchamy lokalnego zespołu ludowego. Dla odważnych spotkanie z wężem… Powrót do Sajgonu i czas wolny. Nocleg.

Dzień 15. Sajgon – Bangkok

Śniadanie. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Bangkoku. Następnie przelot do Polski – wieczorem lub następnego dnia rano.


 

Zapraszamy

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych