Wraki Bałtyku

 

Wyprawa na Hel 12-13-14.09

Zapraszamy Was serdecznie na wyprawę na wraki Bałtyku. Jedziemy na Półwysep Helski w terminie 12-14.09, gdzie na zatoce czekają na nas zatopione statki.

hel

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy w planach zwiedzać wraki, które leżą głębiej niż 18m dlatego wjazd ten jest dla osób, które posiadają co najmniej uprawnienia PADI AOWD lub równoważne i z racji tematyki naszej wyprawy – specjalizację nurkowanie na wrakach. Jeśli ktoś nie posiada jeszcze tej specjalizacji, będzie możliwość zrobienia jej podczas wyprawy w cenie 30% niższej aniżeli standardowo. Zalecana jest również specjalizacja nurkowanie głębokie uprawniająca do nurkowania do limitów nurkowań rekreacyjnych, czyli 40m, co również możecie zrealizować na tym wyjeździe w cenie 30% niższej od standardowej.

Wraki Bałtyku Wraki Bałtyku

 

 

 

 

 

 

 

 

Wraki, które mamy do wyboru to:

  • ORP Bryza - jest specjalnie przygotowanym do nurkowania obiektem, wszystkie niebezpieczne dla nurków części wraku zostały zdemontowane. Nie ma jeszcze na nim, ani sieci , ani żyłek wędkarskich, których na innych wrakach pełno. Wrak stoi na stępce, na stoku od około 13m do około 21m. Najpłytsze miejsce wraku około 11m.
  • ORP Delfin - wodowany 10.10.1942 w stoczni  Nowym Jorku. Należał do drewnianych trałowców bazowych, wycofany ze służby i przeznaczony do kasacji 26 czerwca 1957 roku. Został zatopiony na środku zatoki puckiej i stał się tarczą strzelniczą dla lotnictwa wojskowego. Przedział głębokości 12,5 – 21m, kadłub jest wyraźnie pochylony na lewą burtę. Jest dobrze zachowany, nie ma na nim żadnych niebezpieczeństw.
  • Kanonierka - dobrze zachowany. Stoi na stępce, z lekkim przechyłem na prawą burtę. Nadbudówka sterczy ponad pokładem. Przedział głębokości 27-31m.
  • ORP Groźny - został zatopiony w pobliżu portu w Jastarni w celach szkoleniowych dla płetwonurków wojskowych. Większość elementów uzbrojenia, wydech, silniki i inne mogące zanieczyszczać środowisko zostały zdemontowane. Leży na głębokości 18 m., jest przechylony na prawą burtę, wolny od sieci rybackich.
  • ORP Ślązak - okręt podwodny we Flocie Bałtyckiej ZSRR. Ponad pokładem góruje dobrze zachowany kiosk. Przedział głębokości 27-30m.

Wraki Bałtyku Wraki Bałtyku

 

 

 

 

 

 

 

 

Na wraki wypływamy z bazy na RIBie – szeroka, szybka, wygodna łódka gdzie wejście na nią będzie po drabince. Wypłynięcie na zatokę, nurkowanie i powrót do bazy zajmuje około 2h.

Oprócz standardowego wyposażenia nurkowego, podczas wyprawy warto mieć ze sobą bojkę dekompresyjną z kołowrotkiem i latarkę.
 
Koszt wyprawy:
Cena obejmuje: przejazd na trasie Chyby-Hel-Chyby; nocleg na bazie; 4 nurkowania na 4 różnych wrakach z łodzi;
Cena nie obejmuje: wyżywienia, ładowania butli, wypożyczenia sprzętu; szkoleń
 
Dla osób chcących przed wyprawą poćwiczyć strzelanie bojki i pływalność organizujemy warsztaty z instruktorem. 
 
Rezerwacja i czas trwania promocji do
 
Ilość miejsc ograniczona!
 
 
 
 

Zapraszamy

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych