VIS

 

Jest dziewiątą co do wielkości chorwacką wyspa na Adriatyku – 100km2. Spośród wszystkich zamieszkanych wysp dalmatyńskich oddalona najbardziej, od wybrzeża chorwackiego. Leży 50 km w linii prostej od Splitu i ok. 150 km od wybrzeża włoskiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

Perła Adriatyku – tak nazywana przez starożytnych Greków, a później Rzymian którzy już w 2000 lat przed naszą erą mieli tu swoje winnice. Od zakończenia II wojny światowej do rozpadu Jugosławii, tereny wyspy pozostawały niedostępne dla obcokrajowców. Dzięki temu zachowała wiele ze swojego pierwotnej kultury i klimatu. Wyspa jest kwintesencją Adriatyku i Dalmacji.

Wyspa VIS jest jednym z najlepiej znanych miejsc nurkowych nie tylko w obszarze Adriatyku ale i w całej Europie. Strome zbocza, wpadające prosto do turkusowego morza oferują nie częstą możliwość nurkowania przy ścianach porośniętych koralami. Znacząca odległość od stałego lądu, zapewnia czystą wodę której przejrzystość osiąga ponad 60 metrów a temperatura w sezonie wiosenno-jesiennym waha się od 20-26 stopni C. Okoliczne miejsca nurkowe znajdujące się dookoła wyspy zapewniają bogactwo fauny i flory.

Nurkowanie VisNurkowanie Vis

 

 

 

 

 

 

 

 

Nurkowania na wyspie są również prawdziwym placem zabaw dla amatorów nurkowania wrakowego. W około wyspy znajduje się kilka wraków na głębokościach od 14m do 80m.

 

Zapisy na termin czerwcowy lub wrześniowy

 

Koszty wyprawy:

Transport dzielony na liczbę uczestników – 3700zł, np.: w przypadku 5 osób to 740zł/os

Zakwaterowanie – 180eur od osoby

Pakiet nurkowy – 200eur od osoby (w cenie pakietu nurkowego butle 12l. lub 15l. z powietrzem, balast, łódź, polski przewodnik.

Cena nie obejmuje: wyżywienia, szkoleń, wypożyczenia sprzętu, dodatkowych gazów, sorbentu

Kontakt
pletwal@pletwal.eu

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych