Bezpieczeństwo jest priorytetem naszej działalności

Poniżej przedstawiamy Wam naszą filozofie prowadzenia szkoleń.

1. PRAKTYKA:
Dobre szkolenie uczy uczestników wykorzystywania wiedzy w praktyce. Głównym celem szkolenia nie jest przekazanie informacji ani wyuczenie ich przez uczestników. Do przekazywania teorii znacznie lepiej nadają się książki.
 
- Dlatego już pierwsze zajęcia odbywają się na spełniającym standardy bezpieczeństwa basenie, lub wodzie basenopodobnej, w pełnym sprzęcie nurkowym pod okiem profesjonalnego instruktora.
 
 
2. MOTYWACJA:
Skuteczne przyswajanie nowych wiadomości i umiejętności jest możliwe wyłącznie w warunkach aktywnej uwagi słuchaczy. Jeśli nie są oni zaciekawieni, zmotywowani do słuchania, nie uczą się.
 
- Dlatego korzystamy z prezentacji multimedialnych, profesjonalnych filmów nurkowych, odpowiednio przygotowanych materiałów dydaktycznych, a wszystko to w komfortowych warunkach profesjonalnej sali wykładowej.
 
 
3. KLUCZOWE INFORMACJE:
Dobre szkolenie polega na tym, że słuchacze otrzymają WYBRANE informacje przydatne im w nurkowaniu. Sukces szkolenia nie polega na tym, że instruktor przekaże słuchaczom wszystkie informacje, jakie posiada w danej dziedzinie - w ten sposób mógłby mówić tygodniami. Instruktor musi z całej dostępnej mu wiedzy wybrać rzeczy kluczowe, zgodne z potrzebami grupy uczestników i specyfiki szkolenia.
 
- Dlatego nasi instruktorzy mają przede wszystkim bogaty bagaż własnych doświadczeń i do tego spełniają wysokie standardy PADI oraz EUF –Europejskiej Federacji Działalności Podwodnej.
 
 
4. MISTRZOSTWO UMIEJĘTNOŚCI:
Jeśli celem szkolenia jest nabycie przez słuchaczy jakichś umiejętności, to muszą oni te umiejętności faktycznie przetrenować.
 
- Dlatego stosujemy system nauczania mistrzowskiego PADI, gdzie nie jest istotny czas nauczania, ale jego efekty.
 
 
5. UROZMAICONA AKTYWNOŚĆ:
Klucz do aktywności i uwagi w dłuższym okresie to zmienność, różnorodność, zróżnicowanie bodźców i wykonywanych aktywności podwodnych. Ile razy można robić to samo?
 
- Dlatego stosujemy system selektywnego nauczania, który wyklucza powtarzanie się programu zajęć i stawia na urozmaiconą formę kształcenia.
 
 
6. WYZWANIA:
Podtrzymywanie zaangażowania uczestników wymaga, aby instruktor przedstawiał im albo coraz to nowsze ćwiczenia, albo coraz to trudniejsze wyzwania w ramach jednego szkolenia. Jednostajna trudność zadań powoduje znudzenie uczestników.
 
- Dlatego bazując na naszym doświadczeniu dobieramy trudności zadań do możliwości naszych uczestników, stosując system adaptywnego nauczania PADI.
 
 
Dobre Szkolenie to przede wszystkim Bezpieczeństwo i Jakość

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych