Filozofia rekreacyjnego nurkowania na rebreatherach

 

Hollis Explorer

Nurkowanie rekreacyjne na obiegu zamkniętym umożliwia wydłużenie czasu nurkowania i upraszcza planowanie oraz przygotowanie do nurkowania w przeciwieństwie do technicznego nurkowania na rebreatherach. Nurkowanie rekreacyjne na rebreatherach ograniczone jest do 30 metrów i nie wymaga przystanków dekompresyjnych, oraz ma możliwość natychmiastowego wynurzenia na powierzchnię za pomocą obiegu otwartego, który jest na wyposażeniu jednostki.

Kurs PADI nurkowanie rekreacyjne na rebreatherze o obiegu zamkniętym jest już dostępny!! Kurs wykorzystuje najbardziej przyjazną dla użytkownika jednostkę dostępną na rynku, w pełni zautomatyzowany Hollis Explorer. Technologia rebrethera o obiegu zamkniętym jest najbardziej ekscytującym elementem rozwoju przemysłu nurkowania rekreacyjnego od kiedy Cousteau wynalazł Aqualung/regulator Obiegu Otwartego.

Jak większość wynalazków, ewolucja wprowadziła dodatkowe korzyści i funkcje dla użytkownika. Pomyśl, jak ewoluowały samochody, od prostych modeli jak Frod-T (dostępny w dowolnym kolorze pod warunkiem, że będzie on czarny), który pierwotnie służył do transportu, do indywidualnych pojazdów obecnie, które nie tylko służą do podróży z punktu A do B, ale zapewniają też większy poziom bezpieczeństwa, komfortu i przyjemności. Albo porównać pierwsze telefony komórkowe, które weszły na rynek (pierwotnie bardzo drogie, kłopotliwe i bez stylu, ale wciąż zapewniające użytkownikowi komunikację przez komórkę), do obecnych telefonów, które pozwalają łączyć się między ludźmi, mają styl i są bardziej kompaktowe oraz łatwiejsze w obsłudze przy większej ilości dodatkowych funkcji i korzyści.

Cóż, w końcu sprzęt do nurkowania rekreacyjnego ewoluował i pozwala nam nurkować rekreacyjnie na obiegu zamkniętym dając wiele więcej korzyści pod wodą. Teraz można naprawdę wzbogacić i zwiększyć swoje doświadczenie nurkowe zamiast na hałaśliwym obiegu otwartym. Korzyści w nurkowaniu na rebreatherze w stosunku do tradycyjnych obiegów otwartych to m.in.:

  • Dłuższy czas nurkowania z wydłużonym zużyciem gazu oraz dłuższy limit bezdekompresyjny
  • Mniejszy hałas, mniej bąbelków i zdolność, aby stać się częścią podwodnego królestwa a nie tylko obserwatorem
  • Możesz bardziej zbliżyć się do podwodnego życia uzyskując lepsze zdjęcia i filmy
  • Dłużej utrzymujesz ciepło
  • Dla nurków, którzy nie chcą nurkować technicznie, ale chcą uzyskać wszystkie korzyści związane z wydłużonym czasem pod wodą
  • Jest to fundament przed nurkowaniem technicznym na rebreatherze

hollis explorerhollis explorer

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W pełni przygotowany do nurkowania Hollis Explorer waży zaledwie 20kg, czyli tyle samo, co sama pojedyncza butla do nurkowania na obiegu otwartym. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary jest on łatwy w transporcie.

Centrum Nurkowe Płetwal jest jedynym w Polsce centrum PADI oferującym szkolenia rekreacyjne na tej jednostce obejmujące:

hollis explorer

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych