Norwegia Lofoty
 
 
 
 
Norwegia Lofoty ten norweski archipelag wysp leży 300 kilometrów za kołem podbiegunowym i często nazywany jest „Norwegią w pigułce”. Składa się z siedmiu wysp, z których pięć połączonych jest drogą krajową E10, a na dwie pozostałe można dostać się promem lub samolotem. Strome zbocza gór, które wyrastają prosto z morza i sięgają nawet do 1200m n.p.m., a poszarpana linia szczytów bardziej przypomina infantylny dziecinny rysunek, niż realny krajobraz. Dodatkowego uroku dodaje bliskie sąsiedztwo morza, które wdarło się w ląd, tworząc słynne norweskie fiordy. Porozrzucane nad nimi rybackie wioski i miasteczka tworzą barwną mozaikę, która zmienia się nieustannie pod wpływem pór roku. Pierwsi osadnicy ciężko musieli się napracować, aby z tych niewielu wydartych morzu kawałków ziemi uczynić żyzne podłoże dla swych osad. Jednak rozwijane przez wieki umiejętności zagospodarowywania nawet najbardziej opornych skalnych gruntów można dziś podziwiać na Lofotach w całej okazałości. Z czasem niektóre wioski przekształciły się w małe miasteczka a drogi, mosty i promy połączyły niegdyś odizolowane społeczności.
 
Norwegia Pletwal
Norwegia Pletwal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Fiordy Norwegii
Norwegia kojarzy się przede wszystkim z fiordami. Fiordy, ogromne rozpadliny skalne, przez które morze wcina się głęboko w ląd, są wizytówką Norwegii i jej największym cudem natury. Nadają Norwegii niepowtarzalny urok. Do najbardziej znanych i najciekawszych fiordów Norwegii należy Geirangerfjord jest jednym z najbardziej malowniczych fiordów na świecie. Ma długość 16 kilometrów i otoczony jest stromymi, skalistymi zboczami, po których spływają liczne wodospady.

Miejsca nurkowe

Miejsca nurkowe, dostępne są głownie z lądu, bądź z małych łodzi motorowych o mocy silnika 10 i 15 koni.
 
Nurkowanie w fiordach – jest to głownie nurkowanie z lądu, ale wygląda zupełnie inaczej niż to, z którym zwykle mieliście do czynienia. Główną zasługą tej niezapomnianej przygody jest arktyczny klimat, krystalicznie czyste wody Morza Norweskiego i dziewicza przyroda tego przepięknego zakątka świata. Zanurzając się w podwodnym świecie macie możliwość poznania i obcowania z dostępnymi tylko tutaj okazami ryb, czy innymi morskimi stworzeniami.
Norwegia Pletwal
Norwegia Pletwal

 

 

 

 

 

 

 

Nurkowanie w prądzie – nurkowanie w prądzie to niezwykłe przeżycie, wymaga jednak od nurka odpowiednich kwalifikacji i dyscypliny. Najsilniejsze prądy powstają w wąskich cieśninach podczas przypływów i odpływów, które „opróżniają” i z powrotem „napełniają” fiordy wodą. W tych miejscach podziwiać możecie lasy brunatnic, które dzięki stałej wymianie wody i tlenu rozrastają się do ogromnych rozmiarów. To zachwycające życie podwodne urzeka niejednego nurka.

Nurkowanie na wrakach – starcia niemieckich i alianckich flot podczas II wojny światowej pozostawiły na Lofotach wiele podwodnych atrakcji w postaci zatopionych wraków, które uchodzą za najciekawsze w całej Norwegii. Organizujemy wyjazdy na jeden z nich leżący w porcie w Svolvar – MS Hamburg. Jest to wrak o długości 120 m, metalowej konstrukcji, leżący na maksymalnej głębokości 29 m. Zimne arktyczne wody spowodowały, że zachował się przez te lata w całkiem dobrym stanie.
 
Nurkowanie przy skalnych ścianach – nie tylko na otwartym morzu, ale i w fiordach znajdują się ściany polodowcowych gór, które pod wodą osiągają niezbadane głębokości. Są w nich tajemnicze kaniony i zakamarki, które pobudzają naszą wyobraźnię. Nurkowanie przy takich ścianach zawsze jest fascynujące i długo zapada w pamięć.
 
Nurkowanie z kuszą – Norwegia to jeden z nielicznych krajów, który udziela pozwolenia na podwodny połów ryb z harpunem. Lofoten Diving organizuje wyprawy, podczas których upolować możecie swoją własną kolację, a następnie przygotować ją na grillu.
 
Norwegia PletwalNorwegia Pletwal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Zakwaterowanie
 
Lofoten-Diving oferuje zakwaterowanie w pięknej, kompleksowo wyposażonej Villi z widokiem na morze, góry i fiordy. Ballstad Villa to przestronna, typowo skandynawska ‘hytta’ dla 11-12 osób. Położona jest na wzniesieniu z którego podziwiać można malownicze otoczenie, a w okresie letnim także świecące o północy słońce, które przy dobrej pogodzie nie zachodzi nawet na chwilę.
 
Wnętrza przygotowano, biorąc pod uwagę wymagania i gusta potencjalnych Gości. Niewątpliwie wysoki standard jakościowy jest widoczny już za progiem – jasnoszara, drewniana podłoga, białe ściany i duże, przestronne okna w połączeniu z nowoczesnym wyposażeniem wprawi w dobre samopoczucie wszystkich kochających skandynawską prostotę i estetykę. Na parterze mieści się obszerny salon z kominkiem, kącik multimedialny, jadalnia z wyjściem na taras oraz w pełni wyposażona kuchnia (lodówki, zamrażarki, zmywarka do naczyń, kuchnia z piekarnikiem, mikrofala, ekspres do kawy) Odprężającej atmosferze sprzyjać będzie również czas spędzony na tarasie, gdzie po dniu pełnym wrażeń delektować się można fantastycznym widokiem na Vestfjord, góry i malowniczą rybacką osadę.
 
Norwegia Lofoty Norwegia Lofoty
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Piętro zarezerwowane jest dla pokoi dwu- i trzy osobowych. Ich przytulne wnętrza i wygodne meble dają poczucie komfortu i sprzyjają wypoczynkowi. Chętni znajdą tutaj również miejsce do pracy na komputerze. W całym budynku dostępny bezprzewodowy internet
WiFi. Łazienki znajdują się na obydwu piętrach obie z prysznicem,ponadto łazienka na piętrze wyposażona jest dodatkowo wwannę.
Do dyspozycji gości jest również sauna – najlepszy relaks i odpoczynek po nurkowaniu
 
 
Norwegia Lofoty
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Kuchnia norweska słynie z mało znanych na świecie przysmaków mięsnych z baraniny, reniferów, wielorybów czy fok. Do najbardziej znanych potraw mięsnych w Norwegii zalicza się baranina w kapuście czy kotlet z renifera. Co ciekawe, w menu Norwegów dużą rolę odgrywają też parówki, które spożywa się np. z naleśnikami, ziemniakami, pod różną postacią. Rowerzystów zainteresuje to, że w norweskim mieście Trondheim znajduje się jedyny na świecie wyciąg dla rowerów.
 
Wyżywienie
Ze względu na wysokie koszty wyżywienia w Norwegii zachęcamy do zabrania prowiantu z Polski, jednak większość podstawowych produktów dostępna jest również w tutejszym okolicznym sklepie.
Na życzenie Klienta zorganizujemy śniadania, lunch oraz obiadokolacje w restauracji przy ośrodku. Zadbamy o szeroki wybór produktów tradycyjnie spożywanych w Norwegii takich jak: rolada jagnięca, biały kozi ser, brązowy kozi ser, wędzony łosoś, powidła z moroszek czy jajecznica na bekonie. Restauracja serwuje przede wszystkim lokalne specjalności przygotowywane z wielu gatunków ryb np. dorszy, czarniaków, zębaczy smugowych, karmazynów, halibutów oraz łupaczy. Do delikatesów należą owoce morza; krewetki, kraby królewskie (do 1m), małże, jak również mięso wieloryba i suszony dorsz. Istnieje możliwość osobnego menu dla wegetarian i jaroszy.
 
 
Pobyt 7 dni (6 noclegów) Infrastruktura nurkowa
 • Bezprzewodowy internet WiFi
 • W pełni wyposażona kuchnia (naczynia oraz sprzęt AGD)
 • Grill
 • Parking
 • Napełnienie butli powietrzem ‘no limit’
 • Butle 15 l bądź 12 l
 • Balast
 • Do dyspozycji w pełni wyposażone pomieszczenie, gdzie można wysuszyć i bezpiecznie przechować sprzęt
 • Osobę do napełnienia butli, która pełni również funkcję opiekuna grupy na miejscu
 • Bezpośredni dostęp do wody
Zakwaterowanie: 900zł Infrastruktura: 900zł
 
Dodatkowe atrakcje:
 • Rowery (50 zł/za dzień)
 • Wędki (50 zł/za dzień)
 • Wycieczki z przewodnikiem – wg cennika
 • Łódź otwarta o mocy silnika 15-25 KM na dodatkowe nurkowania bądź wędkowanie 250 zł/dzień + paliwo wg zużycia.
Cena nie zawiera:
 • Dojazdu (samochodem, przelotów samolotem)
 • Wyżywienia
 • Sprzętu nurkowego
 • Pakietów nurkowych
 • Poszewek na pościel i ręczników (100 Nok/ za komplet)
 • Końcowego sprzątania (500 Nok)
Cena dojazdu nurkobusem: 1300 zł/os (maks. 8os)
Cena uwzględnia dwie przeprawy promowe w obydwie strony
 
Norwegia PletwalNorwegia Pletwal
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Informacje dodatkowe:
1. Należy pamiętać o zabraniu ciepłych, wodo – oraz wiatroodpornych ubrań oraz nieprzemakalnych butów bez względu na porę roku.
2. Należy posiadać paszport ważny co najmniej 6 miesięcy.
3. Przed wyjazdem zalecamy zawarcie umowy ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia.
4. Większość atrakcji wymaga od uczestników pełnej sprawności fizycznej.
5. Należy zabezpieczyć się przed chorobami (np. choroba morska, lokomocyjna) wywołanymi przemieszczaniem się rożnymi środkami transportu.
6. Program może ulec zmianom, ze względu na nieprzewidywalne warunki klimatyczne, charakter wyjazdu będzie jednak zachowany.
 
Ilość miejsc ograniczona.
 
 
Zapraszamy

Kursy rekreacyjne

Kursy techniczne

Kursy instruktorskie

Kursy pierwszej pomocy

Kontakt:

 
tel. +48 531 878 858
 

CopyRights © 2012 - www.pletwal.eu | HSolutions - projektowanie stron internetowych